Jak często czytasz Pismo Święte?

Wydarzenia

Witamy na stronie parafii Ewangelicko- Augsburskiej w Jeleniej Górze- Cieplicach.


Hasło biblijne na 2018 rok:  

"Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody życia”   Objawienie św. Jana 21,6

 

Drogowskazy chrześcijanina:

Pouczę ciebie i wskażę ci drogę, którą masz iść; [...] oko moje spocznie na tobie. Księga Psalmów 32,8

"Prosisz, bym cię zbawił; nie naprzykrzaj się, nie pouczaj mnie, nie wymyślaj sam, ale zaufaj mi – chcę być twoim najlepszym mistrzem, chcę poprowadzić cię drogą, którą gdy kroczysz, podobasz mi się. Wydaje ci się, że wszystko przepadło, jeśli nie dzieje się tak, jak sobie obmyśliłeś. Twoje plany szkodzą tobie i są dla mnie zawadą – ma dziać się nie według twego zamysłu, ale ponad twoim zamysłem. Zniż się do głupoty, a dam ci mój rozum. Głupota jest prawdziwym rozumem; nie wiedzieć dokąd się zmierza, to jest właściwa wiedza o celu drogi. To jest droga krzyża, ty jej nie potrafisz znaleźć, ale Ja muszę cię nią poprowadzić jak ślepego. Dlatego nie ty, nie inny człowiek, nie inne stworzenie, ale Ja, Ja sam pouczę ciebie przez mojego Ducha i moje Słowo o drodze, którą masz iść". Nie idź za tym dziełem, które wybrałeś, za tym cierpieniem, które sobie obmyśliłeś, ale za tym, co cię napotyka wbrew twoim planom, wyborom, chęciom – do tego cię wzywam, tu bądź uczniem, to tu jest twój czas i twój Mistrz. Nie bądź wtedy jak koń czy nierozumne zwierzę.

 

 • Koncert klawikordowy

  2012-12-23 20:45

  W 4.  niedzielę adwentu po nabożenstwie w domu parafialnym dla wszystkich zainteresowanych  odbył się koncert na najstarszym instrumencie klawiszowym strunowym (XIVw)  wykonaniu P. Marii Erdmann.  

 • Instalacja Proboszcza w Piszu

  2012-12-19 18:57

  7 październiak 2012r. w 18. niedzielę po Trójcy Świętej ewangelicka parafia w Piszu przeżywała szczególną uroczystość jaką było wprowadzenie w urząd proboszcza ks. Marcina Pysza i dziękczynienie za remont kościoła w Wejsunach.  Uroczystego wprowadzenia w urząd dokonał zwierzchnik Diecezji Mazurskiej, bp Rudolf Bażanowski w asyście ks. Witolda Twardzika z Pasymia i ks. Sebastiana Kozieła z Jeleniej Góry. W nabożeństwie brał udział również zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec.

 • Rekolekcje adwentowe 6-8 grudnia

  2012-12-04 21:08