Jak często czytasz Pismo Święte?

Rekolekcje diecezjalne w Karkonoszach

Wydarzenia » Rekolekcje diecezjalne w Karkonoszach

Diecezjalne rekolekcje pasyjne w Karkonoszach  "Przesieka  - Jelenia Góra-Cieplice 31.03-2.04. 2017"

 

W tym roku Rekolekcje Pasyjne Diecezji Wrocławskiej zorganizowała Parafia w Jeleniej Górze Cieplicach. Do pobliskiej miejscowości Przesieka przybyło ponad 120 uczestników. Piątek wieczorem po zakwaterowaniu i pysznej, ciepłej kolacji udaliśmy się na spotkanie organizacyjne w sali konferencyjnej. Tam poznaliśmy wszystkich opiekunów, prowadzących i organizatorów. W tym roku rekolekcje prowadziły Panie ze Szczecina, Wałbrzycha, Wrocławia i  Świdnicy, natomiast czas przeznaczony na integrację oraz zabawy zostały przygotowane przez Parafię w Jeleniej Górze Cieplicach. Śpiewaliśmy, poznaliśmy przebieg rekolekcji a po wspólnej modlitwie mieliśmy czas na zabawę a także poznanie nowych kolegów i koleżanek. W sobotę rozpoczęliśmy przy śniadaniu modlitwą. Przygotowany posiłek w formie bufetu zadowolił wszystkich, stoły wręcz uginały się pod przysmakami. Następnie podzieleni na grupy wiekowe: Grupa pierwsza to wszystkie dzieci do 3 klasy szkoły podstawowej, druga grupa to uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, najstarszą grupę stanowili gimnazjaliści i uczniowie liceum.

Przygotowany program był dostosowany do wieku dzieci. Wszyscy mieli możliwość wypowiadania się, wspólnego śpiewu. Młodsi wykonywali prace plastyczne a starsi zastanawiali się nad różnymi problemami w małych grupach. Przed obiadem był też czas na zabawy na świeżym powietrzu. Najmłodsi bawili się piłkami i chustą, starsi wykonywali krzyże z kruszonej ceramiki, a grupa młodzieżowa udała się na podchody, których zwieńczeniem było spotkanie pod wodospadem Podgórnej – trzecim pod względem wysokości wodospadem, w Karkonoszach. Po sycącym posiłku znów spotkaliśmy się w grupach aby omówić tematykę czasu pasyjnego. Był też czas na śpiew i zabawę. W sobotę odwiedził nas zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej bp. Waldemar Pytel. Spotkał się z uczestnikami, a także podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację rekolekcji.      

Po kolacji natomiast spotkaliśmy się przy ognisku, młodzież udała się z latarkami do lasu aby posłuchać tak trudnej do znalezienia ciszy i porozmawiać sam na sam z Bogiem. To był wyjątkowy i piękny wieczór.

W niedzielę po śniadaniu udaliśmy się na nabożeństwo do Cieplickiego kościoła. Dzięki obecności zespołu z Wrocławia tego dnia zarówno oprawa nabożeństwa jaki i liturgia była młodzieżowa. Wysłuchaliśmy kazania ks. proboszcza Sebastiana Kozieła z Cieplic, a liturgię prowadzili diakon Izabela Sikora - diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz mgr teologii  Paweł Mikołajczyk.

Pogoda była zachwycająca. Przez trzy rekolekcyjne dni towarzyszyła nam idealna temperatura- nieco ponad 20 stopni Celsjusza ciepła i słońce, które były wspaniałym prezentem i Bożym błogosławieństwem na ten czas rekolekcji.